Post(n)i se - Zástěra z Libanonu

Komunitní centrum Tahaddi v chudinské čtvrti na okraji Bejrútu podporuje nejzranitelnější rodiny, syrské uprchlíky a chudé místní. Například formou materiální pomoci či zvyšováním jejich kvalifikace. Provozuje také sociální podnikání – krejčovskou dílnu pro ženy, které si mohou takto přivydělat, naučit se něco nového a socializují se. Právě pro vás šijí zástěry, které nejpozději v červnu doputují k vám.

Dar pro projekt Post(n)i se - Zástěra z Libanonu
(například „babička“, „milý kolega František“ nebo název Vaší firmy apod.)
(pro správný tvar slovesa na certifikátu)

Vaše data jsou u nás v bezepčí. Jak s nimi nakládáme si můžete přečíst zde.

čtyřimínustři=

Další informace

Tahaddi – centrum podporované Diakonií. Stojí při lidech v nejtěžších chvílích

Tahaddi provozuje školu pro děti, které nemají šanci chodit do státních škol. Třeba proto, že jejich rodiče nemají občanství, nebo proto, že zameškaly několik let docházky a přetížené státní školství je nedokáže integrovat. Od roku 2018 provozuje také školku, která poskytuje dětem podnětné a bezpečné prostředí – částečnou alternativu trávení času v často nuzných příbytcích na hranici hygienické únosnosti či na ulici. Tahaddi pořádá také doučování doma a pro matky společná setkání, kde si mohou navzájem radit a sdílet své zkušenosti a problémy. Roční kapacita školy je asi 300 dětí, školky asi 60.

Ve zdravotnickém centru dostane primární péči asi 600 lidí měsíčně. Tahaddi se snaží o její co největší dostupnost, v Libanonu se za ní musí platit . Konzultace jsou zdarma a léky a zákroky za co nejnižší náklady. Zdravotní služby jsou zde často propojené se psychosociální poradnou pro klienty nesoucí si fyzická i psychická traumata.

Tým sociálních pracovníků Tahaddi poskytuje další péči a podporu nejzranitelnějším rodinám, například formou materiální pomoci či zvyšováním jejich kvalifikace. Provozuje také sociální podnikání – krejčovskou dílnu pro ženy, které si mohou takto přivydělat.

Naše sbírka v číslech

Postní sbírka pomáhá 0 let
Darovali jste více než 0
Pomohli jste v 0 zemích světa
Letos potřebujeme 0