Postní sbírka se změnila na pozdní sbírku

4. června 2020

Vzhledem ke karanténním událostem jara 2020 se platnost již třinácté Postní sbírky prodloužila spíše na sbírku pozdní. To nic nemění na významu - výtěžek putuje na pomoc lidem zasaženým humanitární krizí. Poslední dva ročníky sbírky byly věnovány těm, které vyhnala z domovů válka v Sýrii. Výtěžek z letošní sbírky je určen pro předškolní vzdělávání dětí uprchlíků a chudých místních rodin v Libanonu, v chudinské čtvrti v jižním Bejrútu. Komunitní školka Tahaddi, do které chodí zhruba 60 dětí ve věku 3-5 let, poskytuje bezpečné a podnětné prostředí, kde si děti mohou hrát se svými vrstevníky a učit se základní věci. Hrají si, seznámí se s prostředím třídy, osvojí si základy hygieny a zdravého stravování. Naučí se barvy, zvířata, písmena a čísla. To vše jsou předpoklady pro to, aby v pozdějším věku mohly chodit do běžné státní školy a získaly do života tolik potřebné základní vzdělání.

Postní sbírka se změnila na pozdní sbírku
4. června 2020 - Postní sbírka se změnila na pozdní sbírku

Zažít Braník jinak a udělat u toho dobrý skutek

Diakonie ČCE sestavila pro své podporovatele celý katalog dárků, jejichž zakoupením přispějete ve prospěch sbírky POST(N)I SE. Vedlejšák Davida Vávry spočívá v poskytnutí svého času na jeden z těchto dárků.  Zažijte atmosféru jako v populárním televizním pořadu Šumná města na vlastní kůži. David Vávra vás osobně provede po svých oblíbených místech v Braníku. Začnete v kulturním domě Dobeška, zdoláte Branickou skálu a na závěr si popovídáte u kávy v evangelickém kostele na jejím úpatí. Jít na procházku můžete jako fanoušek kultovního divadla Sklep a jeho tvorby nebo jako posluchač výborného průvodce, který se vyzná v okolí i v okolnostech. Procházka s Davidem Vávrou pobaví znalce jeho práce a fanoušky, stejně jako milovníky Prahy a turisty, náročné na kvalitu výkladu.

Všechno, co renesanční muž dělá, je pro něj příjemným zážitkem

David Vávra má osobitý projev, díky kterému si dobře zapamatujete, co říká. Pokud si tedy rovnou nechcete vzít notýsek na citace, kterými je protkaný i tento článek. Ať vás nepřekvapí, že se občas kupředu pohne tanečním krokem nebo do konverzace zamotá verše. Propagátor dobré architektury je oblíbený novináři. Rozhovory s ním se výborně čtou a nikdy nenudí. Bez zbytečné okázalosti nabízí vyzrálý a komplexní pohled na věc. Platnost jeho slov si můžete lehce ověřit opakovaně, nemění názory a není poplatný době. Žádné době. Každý jeho výstup nese jasný rukopis a je úplně jedno, jestli se s ním bavíte o divadle, o architektuře, o rodině, o politice nebo o tajemství divadla Sklep.

Zážitek, dárek a dobročinnost v jednom

Zapojte se i vy do výzvy POST(N)I SE. Zážitek můžete pořídit pro sebe nebo jako dárek pro někoho, o kom víte, že mu bude imponovat umělec David Vávra i dobročinný smysl akce. Získejte zajímavý impuls pro váš osobní půst. A nezapomeňte se postnout na sociálních sítích! Šíření informace o sbírce a šance, že pro věc nadchnete další lidi, jsou stejně důležité jako samotný příspěvek. Pořídit si procházku s Davidem Vávrou můžete zde.

Naše sbírka v číslech

Postní sbírka pomáhá 0 let
Darovali jste více než 0
Pomohli jste v 0 zemích světa
Letos potřebujeme 0